Folia BOPP – zastosowanie

Ten popularny materiał wykonany z polipropylenu przeznaczony jest do pakowania produktów. Najczęściej wykorzystywany bywa do owijania pieczywa oraz żywności. Niemniej jednak jego zastosowanie obejmuje także zabezpieczanie innego rodzaju produktów takich jak kosmetyki czy odzież. Folia BOPP znakomicie sprawdza się podczas pakowania wyrobów, w przypadku których ważne jest zachowanie świeżości. Dzięki swoim właściwościom materiał ten jest całkowicie bezpieczny, więc nie trzeba martwić się o swoje zdrowie podczas jego użytkowania. Folia BOPP jest przeźroczysta, co bywa kluczowe w sytuacji, kiedy chcesz widzieć produkt nawet wtedy, gdy jest on opakowany. Materiał ten służy także do tworzenia przy jego pomocy opakowań foliowych, które charakteryzują się dobrą jakością i uniwersalnością.

Folia Bopp producent

Folia BOPP – właściwości

Folia BOPP dzięki swojej transparentności posiada bardzo dobre właściwości optyczne i sprawia, że widać dokładnie owinięty nią produkt. Jej elastyczność przekłada się na bardzo dobrą rozciągliwość, co znacznie ułatwia jej użytkowanie. Ponadto produkt wyróżnia się wysoką wytrzymałością, która ma znaczenie w procesie pakowania różnego rodzaju produktów. Jest to w pełni bezpieczny wyrób, który dzięki swoim właściwościom i solidnemu wykonaniu chroni zawartość i utrzymuje odpowiednią temperaturę zapakowanych w niego towarów. Dzięki temu sprawdza się w przypadku produktów spożywczych, które mają specjalnie wymagania. Co więcej, folia BOPP charakteryzuje się niską przepuszczalnością wilgoci, a to wpływa na jakość pakowania.

Producent Folii BOPP – dlaczego warto?

Proponowane przez nas produkty charakteryzują się wysoką klasą, a także niezwykłą precyzją i solidnością wykonania. W naszej firmie przywiązujemy najwyższą wagę do wykonywanej pracy i z zaangażowaniem dbamy o każdy detal tworzonych wyrobów. Stawiamy na zrównoważony rozwój, który przejawia się dbałością o środowisko. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne są działania zapobiegające niekorzystnemu wpływowi na otaczający nas świat, dlatego wykorzystujemy nowoczesne techniki recyklingu. Ponadto przez cały czas urzeczywistniamy i wprowadzamy innowacyjne działania, które służą udoskonalaniu naszych produktów. Chcemy, abyś zawsze był zadowolony z naszych usług, ponieważ Twoja opinia ma dla nas kluczowe znaczenie.

Rodzaje Folii BOPP

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tego produktu, jednak najpopularniejsze są folie transparentne, kwiatowe, metalizowane oraz perlistobiałe.

Folia BOPP – kwiatowa

To folia, która, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona jest głównie do pakowania kwiatów. Można wykorzystać ją podczas zabezpieczania bukietów – wygląda niezwykle estetycznie, a ze względu na swoją transparentność nie psuje wyglądu kompozycji kwiatowej.

Folia BOPP – perlistobiała

Dzięki swojemu nietransparentnemu kolorowi doskonale sprawdzi się podczas pakowania produktów czułych na światło. Jej pozostałe właściwości są takie, jak zwykłej folii BOPP.

Folia BOPP – metalizowana

Wyglądem przypomina folię aluminiową, jednak posiada zdecydowanie większą wytrzymałość, a jej metaliczny kolor przydatny będzie w przypadku towarów takich jak przekąski, batony oraz lody.

Folia BOPP – transparentna

Jest idealnym produktem do pakowania towarów, które chcesz widzieć po owinięciu. Sprawdzi się podczas pakowania wyrobów spożywczych oraz kosmetyków.